Ukrajinský ostreľovač zabil ruského generála zo vzdialenosti 1,5 kilometra, jeho úmrtie potvrdil aj Putin

5.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruského generálmajora Andreja Suchoveckého, ktorý tento týždeň prišiel o život počas ruskej invázie na Ukrajine, trafil ukrajinský ostreľovač zo vzdialenosti 1,5 kilometra. Referuje o tom web denníka Marca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Suchoveckij bol zástupcom veliteľa 41. kombinovanej armády. Okrem neho prišli Rusi o ďalších najmenej dvoch veliteľov, medzi nimi veliteľa divízie i veliteľa pluku. „Faktom je, že sme ho zabili,” povedal Volodymyr Omeľan, bývalý ukrajinský minister infraštruktúry, ktorý sa pridal k jednotkám v Kyjeve.

Táto smrť predstavuje „veľkú demotiváciu“ pre ruské jednotky, uvádza The Independent. Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil smrť Suchoveckého počas prejavu, v ktorom informoval o priebehu konfliktu.

Ruskí velitelia postupujú ďalej vpred k frontovej línii, aby získali väčšiu kontrolu nad operáciami, ktoré sa v niektorých prípadoch zastavili. Zároveň sa však vystavujú väčšiemu riziku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: ostreľovač, Ostreľovanie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský ostreľovač zabil ruského generála zo vzdialenosti 1,5 kilometra, jeho úmrtie potvrdil aj Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: