Ísť po oligarchoch znamená ísť po Putinovi. Rusom za jeden deň zhabali majetok v hodnote 143 miliónov eur

5.3.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansko od piatku skonfiškovalo luxusné jachty, vily a ďalší majetok ruských oligarchov blízkych ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi v hodnote 143 miliónov eur.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruskí miliardári mali toto bohatstvo na Sardínii, pobreží Ligúrskeho mora či pri Comskom jazere. Taliansko chce týmto prispieť k tlaku na Putina, aby ustúpil vo vojne na Ukrajine.

Aktivisti tvrdia, že ísť po oligarchoch znamená ísť po Putinovi. „Vladimir Putin necháva všetky svoje peniaze u oligarchov,“ povedal William Browder, finančník a aktivista za ľudské práva, ktorý sa narodil v USA a momentálne sídli v Londýne. Kedysi bol veľkým investorom v Rusku, no koncom predminulého desaťročia sa dostal do konfliktu s tamojšou vládou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Toto je veľmi účinná psychologická vojna, začať sa zmocňovať jácht. Myslím si, že je to demoralizujúce pre oligarchov a demoralizujúce pre Vladimira Putina,“ poznamenal Browder. Proti ruským oligarchom okrem Talianska zasahujú i v Británii, Nemecku či Francúzsku.

Viac k témam: Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ísť po oligarchoch znamená ísť po Putinovi. Rusom za jeden deň zhabali majetok v hodnote 143 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: