Spoločné hrozby utužujú podľa Klusa spoluprácu Slovenska a Nemecka, dobré vzťahy potvrdila návšteva Steinmeiera (foto)

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločné výzvy či vonkajšie hrozby utužujú vzájomnú spoluprácu demokratických štátov, ktoré túžia po mieri, slobode a prosperite. Inak tomu nie je ani v prípade Nemecka. Dobré vzťahy podľa štátneho tajomníka rezortu diplomacie Martina Klusa (SaS) potvrdila aj ďalšia návšteva nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Klus to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Väčší pocit bezpečia

Klus uviedol, že mu bolo cťou sprevádzať na leteckej základni Sliač slovenskú a nemeckú hlavu štátu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Navštívili sme vojačky a vojakov Organizácie Severoatlantickej zmluvy z Nemecka a Holandska, ktorí k nám ako spojenci zavítali po vypuknutí vojny na Ukrajine v dôsledku invázie ruských vojsk a agresie režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Aj vďaka nim sa cítime bezpečnejšie, keďže okrem iného obsluhujú tri batérie systému protivzdušnej obrany Patriot,“ zdôraznil štátny tajomník.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Klusa teší spojenectvo s Berlínom

Doplnil, že takto si predstavuje skutočné spojenectvo a kolektívnu obranu či pomoc v rámci Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Spojenectvo s Berlínom ho teší o to viac, že Nemecko je pre Slovensko jedným z najvýznamnejších ekonomických partnerov.

„Ak teda v Kremli opäť niečo dosiahli, tak to, že okrem biznisu dnes vďaka členstvu v NATO oveľa viac utužujeme s Nemcami vzťahy aj v oblasti obrany. No nielen s nimi,“ uzavrel.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločné hrozby utužujú podľa Klusa spoluprácu Slovenska a Nemecka, dobré vzťahy potvrdila návšteva Steinmeiera (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: