Autobus s 19 cestujúcimi zostal zakliesnený na železničnom priecestí, keď práve prichádzal vlak (foto)

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – K veľkej tragédii takmer došlo na štátnej ceste medzi obcami Veľaty a Čerhov v okrese Trebišov. Autobus s cestujúcimi zostal zakliesnený na železničnom priecestí, rušňovodič, našťastie, stihol vlak zastaviť 15 metrov pred ním. Na sociálnej sieti o tom informovala Polícia SR.

Vodič nerešpektoval výstrahu

Vodič, 29-ročný štátny príslušník Moldavska, viedol v smere k obci Veľaty diaľkový autobus, v ktorom sa v tom čase nachádzalo 19 osôb.

Podľa doterajších zistení polície však nerešpektoval svetelnú výstrahu priecestného zabezpečovacieho zariadenia, navyše, mal v dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak, no aj napriek tomu vošiel s autobusom na priecestie. V čase jeho prejazdu sa spustili závory a autobus tak zostal zakliesnený na železničnom priecestí.

Z priecestia potom odišiel

Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa vďaka použitiu rýchlobrzdy podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím. Vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho, ktorý mu zdvihol závory, opustil priestor priecestia a pokračoval v jazde smerom k Trebišovu.

Zastavili ho však policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Michaľany, podrobili dychovej skúške, avšak prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila. K zraneniam žiadnej osoby, našťastie, nedošlo.

Nezodpovedného vodiča autobusu policajti umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru 29-ročného vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia.

Viac k témam: Autobus, Vlak
Zdroj: Webnoviny.sk – Autobus s 19 cestujúcimi zostal zakliesnený na železničnom priecestí, keď práve prichádzal vlak (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: