Sochu vojaka v Bošáci niekto pomaľoval žltou a modrou farbou, vandala už hľadá polícia (foto)

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v Novom Meste nad Váhom pátra po neznámom páchateľovi, ktorý poškodil národnú kultúrnu pamiatku v obci Bošáca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, sochu vojaka so samopalom umiestnenú na spoločnom hrobe sovietskej armády v miestnej časti Grúň, pomaľoval žltou a modrou farbou a pridal aj nápis v ukrajinskom jazyku.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci,” uviedla Kuzmová s tým, že polícia v súvislosti s vyšetrovaním tohto skutku žiada prípadných svedkov o pomoc.

„Ak ste videli v čase od 8:30 dňa 22. marca do 18:00 dňa 23. marca 2022 pohybovať sa podozrivú osobu alebo osoby v okolí tejto pamiatky, prípadne by ste vedeli poskytnúť akékoľvek informácie, ktoré by prispeli k objasneniu tohto skutku, oznámte to osobne na najbližšom útvare Policajného zboru, prípadne na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo formou súkromnej správy na Facebooku Polícia SR – Trenčiansky kraj,” dodala Kuzmová.

Viac k témam: Pátranie, rusko-ukrajinský konflikt, Socha, Vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Sochu vojaka v Bošáci niekto pomaľoval žltou a modrou farbou, vandala už hľadá polícia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: