Mikulec je kšeftár, podvodník a zločinec. Podľa Fica dohadzuje štátne zákazky „svojim ľuďom“ (video)

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) je „kšeftár, podvodník a zločinec“ a najlepšie riešenie pre Slovensko bude, keď odíde z funkcie. Na tlačovej besede to vyhlásil predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Typický stranícky klientelizmus

Podľa šéfa Smeru musí Mikulec skončiť, pretože rezort vnútra podpísal rámcovú zmluvu za 2,5 milióna eur s firmou Dustream production. Tá má zabezpečiť manažment procesu evidencie, transportu a starostlivosti o utečencov.

„Toto je typický stranícky klientelizmus ako vyšitý. Toto je prípad, kde je preukázateľné prepojenie firiem na predsedu vlády Hegera, alebo keď poskytovali služby OĽaNO,“ povedal šéf Smeru-SD.

Podľa neho išlo vďaka vyhlásenej mimoriadnej situácii o priame zadávanie zákaziek, „vyhadzovanie peňazí do luftu“ a „osobný kšeft“ ministra vnútra.

Najodvolávanejší minister

Predseda Smeru-SD uviedol, že minister Mikulec má vážny problém, keď koaliční partneri hovoria, že ho nebudú obhajovať a že budúcnosť ministra je v rukách premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Fico dodal, že je veľmi zvedavý, kto z koalície bude Mikulca ochraňovať.

Parlament má na budúci týždeň v stredu na mimoriadnej schôdzi odvolávať Mikulca na návrh Smeru-SD. Dôvodom sú zmluvy štátu pre firmy, ktoré riešia manažment utečeneckej krízy v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Mikulec čelil odvolávaniu v parlamente naposledy minulý mesiac vo februári.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec je kšeftár, podvodník a zločinec. Podľa Fica dohadzuje štátne zákazky „svojim ľuďom“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: