Rusi si už nepofajčia americké cigarety od Philip Morris, firma sa sťahuje z trhu agresora

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Americký výrobca cigariet Philip Morris International (PMI) zverejnil konkrétne kroky, ktoré prijal v rámci zastavenia plánovaných investícií a zredukovania svojej výroby v Rusku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Firma sa sťahuje z ruského trhu

Firma v tlačovej správe informovala, že celý rad svojich cigaretových produktov prestala na ruskom trhu ponúkať a v súlade s tým zmenšila svoju produkciu.

Spoločnosť PMI okrem toho zastavila marketingové aktivity v Rusku a zrušila všetky plánované uvedenia produktov na ruský trh v roku 2022.

Vedenie tabakovej firmy a jej vysoko postavení manažéri pracujú na možnostiach odchodu z ruského trhu usporiadaným spôsobom.

Podpora ľudí na Ukrajine

„Cieľom našej snahy v posledných štyroch týždňoch je bezpečnosť našich ukrajinských kolegov. Sme solidárni s nevinnými mužmi, ženami a deťmi, ktorí trpia,“ povedal generálny riaditeľ PMI Jacek Olczak.

„V Rusku zamestnávame viac ako 3 200 ľudí. Naďalej ich podporujeme, vrátane vyplácania miezd, a budeme pokračovať v plnení našich právnych záväzkov. Budeme robiť rozhodnutia tak, aby ich bezpečnosť bola našou prioritou,“ dodal šéf PMI.

V minulom roku na ruský trh smerovalo takmer 10 percent dodávok PMI a zhruba šesť percent svojich čistých príjmov firma generovala v tejto krajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cigarety, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi si už nepofajčia americké cigarety od Philip Morris, firma sa sťahuje z trhu agresora © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: