Američania sa pripravujú na ruský útok na území NATO, zvažujú uvaliť ďalšie sankcie na Putinov režim

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – USA pracujú na pohotovostných plánoch pre prípad, že by sa Rusko pokúsilo zaútočiť na pozemné konvoje dopravujúce zásoby Ukrajine cez členské štáty Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

USA pripravujú pohotovostné plány

Novinárom to povedal na palube lietadla amerického prezidenta poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan. Na otázku, či by sa Rusko pokúsilo o bombardovanie takých konvojov, Sullivan odpovedal: „Robíme pohotovostné plány pre možnosť, že sa Rusko rozhodne zasiahnuť územie NATO v tomto alebo akomkoľvek inom kontexte.“

„Prezident dal tak jasne najavo, ako je to možné, svoje absolútne odhodlanie odpovedať rozhodne, spolu s ostatnými členmi našej aliancie, ak Rusko zaútočí na NATO,“ vyhlásil Sullivan.

Tvrdšie sankcie proti Rusku

Dodal, že USA a ich spojenci stále môžu prijať nové opatrenia, aby potrestali Rusko pre jeho inváziu na Ukrajinu. „Samozrejme, existujú dodatočné opatrenia na sprísnenie sankcií a my ich stále budeme vyhodnocovať,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, Konvoj, Potravinová pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania sa pripravujú na ruský útok na území NATO, zvažujú uvaliť ďalšie sankcie na Putinov režim © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: