Slovenskí technici dorazili na Ukrajinu, našim susedom pomôžu s vyšetrovaním vojnových zločinov

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na Ukrajinu dorazili slovenskí odborníci, aby pomohli ukrajinskej prokuratúre v zdokumentovaní dôkazov potrebných pre vyšetrenie vojnových zločinov.

Ako informovala prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti, ide o troch kriminalistických technikov, antropológa a troch súdnych lekárov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezidentka podotkla, že od slovenskej samostatnosti v roku 1993 je to historicky prvýkrát, kedy Slovensko týmto spôsobom pomôže inej krajine.

„Keď som videla hrôzu v záberoch z ukrajinskej Buče, túto formu pomoci som okamžite ponúkla prezidentovi Zelenskému. Je to veľmi dôležitá súčasť procesu, na ktorého konci môže byť rozhodnutie Medzinárodného trestného súdu v Haagu,“ objasnila Čaputová.

Vo svojom statuse prejavila radosť z toho, že Slovensko patrí medzi najaktívnejších spojencov Ukrajiny. Zároveň sa poďakovala slovenským odborníkom za ich odvahu ísť na Ukrajinu. Podľa nej robia nesmierne dôležitú prácu, slúžia spravodlivosti, pomáhajú Ukrajincom a robia dobré meno Slovensku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí technici dorazili na Ukrajinu, našim susedom pomôžu s vyšetrovaním vojnových zločinov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: