Najdôveryhodnejším členom vlády je premiér. Naopak, na chvoste rebríčka sa ocitol jeho stranícky šéf Matovič

24.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. apríla 14:04

Najdôveryhodnejším členom vlády je predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) so ziskom 33 percent. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky pre reláciu Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza, ktorý uskutočnila agentúra Focus od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1 007 respondentov.

Na ďalšom mieste sa umiestnili minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS), minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) a minister hospodárstva SR Richard Sulík, ktorí zhodne získali v prieskume 31 percent.

Stratený Holý predstihol Matoviča

Na ďalších miestach sa umiestnili šéf envirorezortu Ján Budaj (dôvera 30 percent), minister školstva Branislav Gröhling (28 percent), minister dopravy Andrej Doležal a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (obaja 26 percent). Minister obrany Jaroslav Naď získal 24 percent.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková 22 percent, vicepremiérka Veronika Remišová 19 percent, ministerka kultúry Natália Milanová 18 percent, minister vnútra Roman Mikulec 17 percent, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan 16 percent a podpredsedovi vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefanovi Holému dôveruje 14 percent.

Najmenej dôveryhodným členom vlády je naďalej minister financií Igor Matovič (OĽaNO), ktorého podpora z pohľadu účastníkov prieskumu je na úrovni 11 percent.

Mikulec sa v rebríčku prepadol

Percentuálny nárast v porovnaní s posledným prieskumom verejnej mienky o dôveryhodnosti členov vlády zaznamenali iba u Ivana Korčoka. Polepšil si o dva percentuálne body.

Naopak, v rebríčku sa najviac prepadol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), konkrétne mu dôveru vyslovilo o sedem percent účastníkov prieskumu menej.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: Webnoviny.sk – Najdôveryhodnejším členom vlády je premiér. Naopak, na chvoste rebríčka sa ocitol jeho stranícky šéf Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: