Blanár skritizoval vyzbrojovanie ukrajinskej armády. Tvrdí, že Hegerova vláda zaťahuje Slovensko do vojny

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) v relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza uviedol, že Slovensko nemá nič spoločné s konfliktom na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa neho však vláda zaťahuje Slovenskú republiky do neho. Pripomenul, že v parlamente hlasovali za odsúdenie danej vojny a chcú, aby sa konflikt riešil mierovou cestou. Zároveň však odmietajú dodávanie zbraní a oslabovanie obrany Slovenska.

„Ak Smer-SD kritizuje to, že dodávame vojenskú pomoc, želáte si porážku Ukrajiny, želáte si, aby sme nemali na východe suseda Ukrajinu, ale Ruskú federáciu,“ uviedol v relácii šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) s tým, že vďaka dodávkam zbraní sa dokáže Ukrajina brániť.

Doplnil, že v prípade pádu Ukrajiny, by Slovensko na obranu muselo dávať nie dve, ale päť percent HDP. Navyše, vzmáhajúca Ukrajina by mohla pomôcť východným regiónom Slovenskej republiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Blanár skritizoval vyzbrojovanie ukrajinskej armády. Tvrdí, že Hegerova vláda zaťahuje Slovensko do vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: