Rusi nepoznajú „výdobytky modernej doby“, mnohí z nich sa s toaletou v dome či záchodovou misou stretli po prvýkrát na Ukrajine

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi kedysi vravievali, že ich najväčším snom je vidieť Paríž a zomrieť, no dnes je to inak – ich snom je ukradnúť záchodovú misu a zomrieť. Ako referuje web segodnya.ua, takto okomentoval rabovanie ruských okupantov ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusi nevedia používať WC

Ruskí vojaci podľa Zelenského prišli na Ukrajinu, aby “konečne videli normálny život“. Sú pripravení bojovať iba preto, aby pre seba a svoje rodiny ukradli veci, čo takýto život pripomínajú.

Počas okupácie Černihovskej oblasti niektorí ruskí vojaci prvýkrát v živote videli toalety, no vôbec ich nevedeli používať. Očití svedkovia v dedine Jagodnoje neďaleko Černihova popísali Rusov, ktorí sa veľmi čudovali, keď zbadali záchodovú misu a nedokázali pochopiť, prečo sa toaleta nachádza v dome.

Rusi navyše na Ukrajine vo veľkom rabujú, kradnú jedlo, oblečenie, vykrádajú kostoly a dokonca sa hrabú odpadkových košoch, kde hľadajú zvyšky potravín.

Okupanti kradnú záchodové misy

V Chersone vykradli železiarstvo, odkiaľ brali predovšetkým spomenuté záchodové misy. Z oblasti Černihova brali so sebou práčky, koberce, dokonca aj skrine, detské hračky či spodnú bielizeň.

Ruský vojenský veliteľ Rustam Minnekajev na výročnom stretnutí Zväzu závodov obranného priemyslu Sverdlovskej oblasti v piatok povedal, že širšia kontrola nad Ukrajinou by otvorila cestu k Moldavsku. Údajne už aj v Moldavsku podľa Rusov dochádza k „porušovaniu práv rusky hovoriacich ľudí“.

„Aby som bol úprimný, územie, kde by sa Rusko malo postarať o práva rusky hovoriacich ľudí, je samotné Rusko. Tam, kde nie je sloboda prejavu, nie je sloboda voľby. Jednoducho neexistuje právo na iný názor,” povedal Zelenskyj a poznamenal, že v Rusku zúri chudoba a ľudský život tam nestojí za nič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rabovanie obchodov, rusko-ukrajinský konflikt, Sloboda prejavu, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nepoznajú „výdobytky modernej doby“, mnohí z nich sa s toaletou v dome či záchodovou misou stretli po prvýkrát na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: