Scholz a Macron telefonovali s Putinom, vyzvali ho k okamžitému prímeriu na Ukrajine

13.3.2022 (Webnoviny.sk) –
Aktualizované 12. marca o 18:49 hod.

Nemecký kancelár Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron telefonovali v sobotu s ruským lídrom Vladimirom Putinom a vyzvali ho, aby súhlasil s okamžitým prímerím na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Úrad nemeckého kancelára informoval, že 75-minútový hovor bol súčasťou „pretrvávajúceho medzinárodného úsilia o ukončenie vojny na Ukrajine“. Lídri Nemecka a Francúzska vyzvali Putina, aby začal proces hľadania diplomatického riešenia konfliktu, uviedol úrad bez poskytnutia ďalších podrobností.

Telefonický rozhovor francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a nemeckého kancelára Olafa Scholza s ruským prezidentom Vladimirom Putinom bol „veľmi otvorený a tiež náročný”.

Uviedol to úrad francúzskeho prezidenta. Ruský líder podľa francúzskych predstaviteľov počas sobotňajšieho telefonátu, ktorý trval viac ako hodinu, nenaznačil úmysel zastaviť boje na Ukrajine.

Európski lídri pracujú na novej sérii „masívnych” trestajúcich ekonomických sankcií voči Moskve v nádeji, že donútia Putina zmeniť názor.

Scholz v sobotu telefonoval aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, aby získal jeho hodnotenie súčasnej situácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Diplomatické vzťahy, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz a Macron telefonovali s Putinom, vyzvali ho k okamžitému prímeriu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: