Záchranársky vrtuľník súbežne riešil muža zasypaného lavínou aj zranenú skialpinistku

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu dnes popoludní súbežne riešila 53-ročného muža zasypaného lavínou aj zranenú 27-ročnú skialpinistku. Informovala o tom hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková.

Muž utrpel zlomeninu stehennej kosti a rozsiahlu tržnú ranu na hlave. Lekár zachráneným poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie a obaja boli v stabilizovanom stave vrtuľníkom prevezení na ďalšie vyšetrenie do nemocnice v Poprade.

Na mieste nahlásenia lavíny sa mali nachádzať dvaja zasypaní skialpinisti, avšak prvý vysadený horský záchranár zistil, že zasypaný bol iba jeden muž, aj to čiastočne. Druhý vysadený záchranár pripravoval na evakuáciu skialpinistku, ktorá si vážne poranila koleno, zo Sedla nad Širokým žľabom.

Pilot sa následne vrátil k lavínisku, odkiaľ bol 53-ročný muž z miesta evakuovaný pomocou lanovej techniky a prevezený do Starého Smokovca, kde už čakal lekár leteckých záchranárov. Potom sa záchranári vrátili pre zranenú lyžiarku.

Viac k témam: Lavíny, Pomoc, Záchranári, Záchranársky vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranársky vrtuľník súbežne riešil muža zasypaného lavínou aj zranenú skialpinistku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: