Pri Bánovciach nad Bebravou došlo k tragickej nehode, o život prišiel mladý vodič

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Na ceste III/1827 v časti Malé Chlievany mesta Bánovce nad Bebravou krátko pred 8:00 sa stala dopravná nehoda, pri ktorej zahynul mladý vodič. Ako informovala Polícia SR – Trenčiansky kraj vo svojom profile na sociálnej sieti, u druhého vodiča, ktorý utrpel ľahké zranenia, polícia zistila alkohol.

Pri dychovej skúške mu namerali výsledok 0,77 mg/l, čo predstavuje 1,60 promile. Nebohému vodičovi bude odobratá krv na súdnej pitve. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou.

V predmetnej veci začalo trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Príčina a miera zavinenia tejto tragickej dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 23-ročný vodič vozidla Audi A4 mal jazdiť po uvedenej ceste od Bánoviec nad Bebravou na obec Dvorec. Zo zatiaľ nezistených príčin mal prejsť do protismeru, kde v tom čase jazdil 29-ročný vodič vozidla Škoda Octavia,“ priblížila polícia.

Následne nastala zrážka ľavej prednej časti vozidla Audi s ľavou prednou časťou vozidla Škoda. Zrážka mala fatálne následky pre vodiča Škody Octavia a na následky zranení, ktoré utrpel podľahol priamo na mieste nehody.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Tragická dopravná nehoda, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Bánovciach nad Bebravou došlo k tragickej nehode, o život prišiel mladý vodič © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: