Ruská armáda zabila od začiatku invázie viac civilistov ako vojakov, na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá

11.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily počas dvoch týždňov invázie na Ukrajine zabili viac civilistov ako vojakov. Vyhlásil to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. „Chcem, aby to nebolo počuť len v Kyjeve, ale všade na svete,“ skonštatoval.
Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď ruské sily zjavne zintenzívňujú útok na Ukrajinu a útočia na mestá v rôznych častiach krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinská poslankyňa Inna Sovsunová tiež prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informovala o ruských útokoch v ďalších oblastiach s tým, že na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá.
„Za posledné dva týždne sme sotva spali viac ako tri hodiny denne. Samozrejme, že sa bojíme o životy našich detí, ale veľa toho nezmôžeme. Nemôžeme sa vzdať, nemôžeme ich nechať prevziať moc. Skutočne nemáme na výber, len bojovať a pokračovať v našom boji bez ohľadu na to, aké desivé to je,“ vyjadrila sa Sovsunová pre BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zároveň skonštatovala, že západné sankcie podľa nej nestačia na zastavenie Putinovej invázie. „Prosím svet, aby zasiahol – prosím, nenechajte ich všetkých nás pozabíjať a zničiť celú krajinu – nespravili sme nič, čím by sme si to zaslúžili. Svet si musí uvedomiť, že on sa nezastaví,“ dodala.

Baryshivka, Kyiv region
11 March
10AM Kyiv time
One 60-apartment building is completely damaged, 4 more buildings with apartments and 10 private houses are partially damaged pic.twitter.com/FlRi80SkOO

— Inna Sovsun (@InnaSovsun) March 11, 2022

Chernihiv
11 March
4 AM Kyiv time
The stadium and library are damaged, and the water supply system of the city is cut off pic.twitter.com/4f92n24LqU
— Inna Sovsun (@InnaSovsun) March 11, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda zabila od začiatku invázie viac civilistov ako vojakov, na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: