Odvolávanie Mikulca sa opäť odložilo, v parlamente nebola ani mimoriadna schôdza k cenám energií (video)

30.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. augusta 12:15

Poslanci v pondelok 30. augusta mimoriadne zasadli do lavíc. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na návrh opozičných poslancov zvolal na 11.00 schôdzu k cenám energií, ktorej program však nebol schválený. Za hlasovalo 50 zákonodarcov, proti ich bolo 18, zdržalo sa 58 a nehlasovali dvaja.

Skupina opozičných poslancov žiadala parlament, aby prijal uznesenie „k výraznému rastu cien elektriny, plynu a tepla pre slovenské domácnosti a malé a stredné podniky v roku 2022 a k rizikám pre príjmy štátneho rozpočtu po sprevádzkovaní plynovodu Nord Stream“.

Nasledovať mala ďalšia mimoriadna schôdza o odvolaní Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, ale parlament nebol uznášaniaschopný – prítomná nebola nadpolovičná väčšina zákonodarcov. Prvýkrát sa prezentovalo 67 poslancov a o zhruba pol hodinu neskôr ich bol rovnaký počet. Ďalší “pokus” budú mať poslanci v utorok o 9.00.

Aj keď sa v júli malo v parlamente rokovať o odvolaní Mikulca, plénum bolo viackrát neuznášaniaschopné a schôdza sa preto presunula na september. „Nemôžeme čakať do septembra, kým sa uráči vládnej koalícii rokovať o Mikulcovi,“ vyhlásil minulý týždeň líder Smeru-SD Robert Fico. Podľa neho minister Mikulec je podozrivý z korupcie, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a „je otcom myšlienky“ prerušiť zásah policajnej inšpekcie proti trom zločinom.

Pod zvolanie mimoriadnych schôdzí sa podpísalo 31 poslancov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradených poslancov.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolávanie Mikulca sa opäť odložilo, v parlamente nebola ani mimoriadna schôdza k cenám energií (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: