Remišová chce v strane Za ľudí pozastaviť práva niektorým funkcionárom okolo Kolíkovej

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv niektorým funkcionárom strany okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Rokovania s konkurenčnými stranami

Pozastavenie práv sa má týkať tých členov, ktorí údajne s konkurenčnými politickými stranami koordinujú postup proti vlastnej strane. V tlačovej správe to uviedlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

„Skupinka okolo Márie Kolíkovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany Za ľudí a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu. Skupina poza chrbát predsedníctva strany rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získali vďaka strane Za ľudí,“ uviedla strana v stanovisku.

Veľká väčšina členov strany je vraj jednotná

Takéto konanie je podľa nej v rozpore so stanovami strany, poškodzuje ju a zrádza jej hodnoty, členov aj voličov, vďaka ktorým majú svoje funkcie v rámci vlády či Národnej rady SR (NR SR).

„Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť,“ povedala Remišová, ktorá na najbližšom rokovaní predsedníctva navrhne pozastavenie výkonu práv členov tejto skupinky.

Agentúra SITA požiadala o reakciu aj ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú.

Viac k témam: podpredseda strany Za ľudí, predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová chce v strane Za ľudí pozastaviť práva niektorým funkcionárom okolo Kolíkovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: