Z vraždy na autobusovej stanici vo Veľkom Krtíši obvinili len 15-ročného chlapca

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Z júlovej vraždy, ktorá sa stala na autobusovej stanici vo Veľkom Krtíši, polícia obvinila len 15-ročného miestneho chlapca. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

Podľa informácií polície v noci z 25. júla na 26. júla na hlavnom autobusovom nástupišti vo Veľkom Krtíši chlapec napadol 60-ročného muža. „Spôsobil mu poranenia na tvári, hlave a sériové zlomeniny rebier. V dôsledku týchto poranení poškodený na mieste zomrel,” konštatuje polície. Telo muža našli v noci krátko pred 2:00.

Podľa predbežnej správy zo súdnej pitvy bola bezprostrednou príčinou smrti centrálna smrť pri zlomenine lebky a pomliaždení mozgu. Od začatia trestného stíhania polícia vykonala množstvo procesných úkonov a 27. augusta zadržala mladistvého páchateľa, ktorý sa ku skutku priznal. Sudca rozhodol o jeho vzatí do väzby.

Za tento závažný zločin hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov, v prípade mladistvého páchateľa sa trest znižuje na polovicu.

Viac k témam: vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Z vraždy na autobusovej stanici vo Veľkom Krtíši obvinili len 15-ročného chlapca © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: