Česko poslalo na Ukrajinu tanky a pechotné bojové vozidlá, Slovensko také štedré byť nemôže

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) je rád, že sa Česká republika rozhodla poslať na Ukrajinu niekoľko tankov T-72 a pechotné bojové vozidlá BVP-1. Uviedol to pred rokovaním vlády s tým, že je to ich legitímne právo.

Slovensko nemá čo poslať

Zdôraznil však, že Česká republika na rozdiel od Slovenska robila veľké akvizície do pozemných síl a poskytnutá technika Ukrajine nie je nosnou technikou pre české ozbrojené sily.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„My to nemôžeme spraviť, lebo sme nekupovali v minulosti nič. Dávali by sme len z našich konkrétnych zásob, ktoré máme,“ doplnil Naď.

Posilnenie bojaschopnosti Ukrajiny

Ako informuje spravodajský portál iDNES.cz, Česko súhlasilo s poslaním časti nepoužívaných ťažkých zbraní zo svojich skladov na Ukrajinu. Podľa portálu fotografie ukazujú vlaky s desiatkami tankov T-72 a pechotné bojové vozidlá BVP-1.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bojovú techniku po dohode so spojencami v NATO poslali na Ukrajinu v pondelok. Údajne tam smeruje až 40 tankov. Fotografie s technikou zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter účet Open Source Intelligence Monitor Defender.

Ministerka obrany Jana Černochová informáciu počas vystúpenia v Poslaneckej snemovni odmietla potvrdiť, ale aj vyvrátiť.

Viac k témam: Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko poslalo na Ukrajinu tanky a pechotné bojové vozidlá, Slovensko také štedré byť nemôže © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: