Vláda vyčlení desiatky miliónov eur na jednorazové príspevky pre ľudí, ktorých najviac postihlo zdražovanie

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda plánuje poskytnúť jednorazový príspevok pre ľudí, ktorých najviac postihlo zdražovanie. Ako pred rokovaním vlády uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak, pôjde o ľudí v hmotnej núdzi, rodiny s nezaopatrenými deťmi, samostatne žijúcich uchádzačov o zamestnanie, nízkopríjmových ľudí v dôchodkovom veku a opatrovateľov a asistentov.

Na tento účel by mala vláda podľa neho vyčleniť viac ako 50 miliónov eur. „Malo by ísť o jednorazový príspevok, ktorý by mal postačiť na vykrytie zvýšených nákladov minimálne do jesene,” povedal minister práce. V stredu poobede bude podľa neho o tejto téme opäť rokovať koaličná rada. „Teraz budeme budeme riešiť zdroje, ktoré chceme na to použiť,” uviedol. Pracujúce rodiny s deťmi budú mať podľa Krajniaka nárok aj na jednorazový daňový bonus.

Viac k témam: Finančná pomoc, Inflácia, jednorazový príspevok, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Nárast cien, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda vyčlení desiatky miliónov eur na jednorazové príspevky pre ľudí, ktorých najviac postihlo zdražovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: