Zelenskyj prehovoril k členom amerického Kongresu, pripomenul Pearl Harbor aj útoky z 11. septembra

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok prehovoril k americkému Kongresu, pričom požiadal o ďalšiu vojenskú pomoc i bezletovú zónu nad Ukrajinou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prítomným zároveň pripomenul útok na Pearl Harbor v roku 1941 či teroristické útoky z 11. septembra 2001 a povedal, že také dni zažívajú Ukrajinci, keď na ich krajinu útočí Rusko.

Vo vašej veľkej histórii máte stránky, ktoré vám umožnia pochopiť ukrajinskú históriu. Teraz nás pochopte,“ apeloval na amerických politikov Zelenskyj prostredníctvom videohovoru. Ukrajinský prezident tiež počas vystúpenia v Kongrese ukázal video, na ktorom boli zábery z ukrajinských miest po ruských útokoch aj ich obete, informuje spravodajský portál BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj svoj príhovor adresoval aj americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi. „Želám si, aby ste boli lídrom sveta. Byť lídrom sveta znamená byť lídrom mieru,“ vyjadril sa.

Viac k témam: Americký kongres, bezletová zóna, Pearl Harbor, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská operácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj prehovoril k členom amerického Kongresu, pripomenul Pearl Harbor aj útoky z 11. septembra © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: