Ukrajina bude potrebovať aj naďalej masívne dodávky zbraní, konštatoval premiér Fiala

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina bude podľa českého premiéra Petra Fialu naďalej potrebovať rýchle a masívne dodávky zbraní. Po návrate z Ukrajiny, kam za tamojším prezidentom Volodymyrom Zelenským vycestoval s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim, slovinským predsedom vlády Janezom Janšom, ako aj poľským vicepremiérom Jaroslawom Kaczyńskim, spomenul najmä protitankové a protilietadlové strely.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V tejto súvislosti sa podľa spravodajského portálu Novinky.cz vyjadril, že ak bude mať Ukrajina dostatok takýchto striel, v podstate si bude schopná sama zabezpečiť bezletovú zónu, o ktorú opakovane žiada NATO.

Fiala tiež povedal, že sa so Zelenským okrem iného zhovárali aj o možnom poskytnutí azylu v zahraničí ruským vojakom, ktorí sa rozhodnú nebojovať a dezertovať.

Ukrajinskí predstavitelia tiež navrhli vylepšenie a prehĺbenie sankcií, ktoré podľa českého premiéra predložia na rokovaní Európskej rady. Dosiaľ prijaté sankcie podľa Fialu fungujú a zvyšujú šance na diplomatické riešenie konfliktu na Ukrajine. Podmienky si však musí stanoviť Ukrajina.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bezletová zóna, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina bude potrebovať aj naďalej masívne dodávky zbraní, konštatoval premiér Fiala © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: