Zelenskyj označil ruské bombardovanie pôrodnice v Mariupole za zverstvo a obul sa aj do USA a NATO

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zábery detskej nemocnice v Mariupoli, ktorú v stredu zbombardovali ruskí okupanti. Ako referuje spravodajský web BBC, Rusi zaútočili aj na pôrodnicu a novorodenecké oddelenie.

„Ľudia, pod troskami sú deti. Zverstvo! Ako dlho ešte bude svet spolupáchateľom ignorujúcim terorizmus? Okamžite zatvorte oblohu! Zastavte zabíjanie! Máte moc, ale zdá sa, že strácate ľudskosť,“ vyhlásil Zelenskyj smerom k Spojeným štátom americkým a Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Poslanec ukrajinského parlamentu Dmytro Gurin povedal, že útok Rusov si vyžiadal viacero mŕtvych a zranených žien. Dodal, že zatiaľ nemá informácie o deťoch a novorodencoch.

NATO tvrdí, že bezletová zóna nie je možnosťou, o ktorej aliancia uvažuje. Týmto by sa celá aliancia dostala do priameho boja s ruskými silami.

Mariupol. Direct strike of Russian troops at the maternity hospital. People, children are under the wreckage. Atrocity! How much longer will the world be an accomplice ignoring terror? Close the sky right now! Stop the killings! You have power but you seem to be losing humanity. pic.twitter.com/FoaNdbKH5k— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) March 9, 2022

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj označil ruské bombardovanie pôrodnice v Mariupole za zverstvo a obul sa aj do USA a NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: