Rusi zbombardovali detskú nemocnicu v meste Mariupoľ, počet obetí zatiaľ nie je známy (video)

10.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. marca 18:58

Ruská armáda zničila detskú nemocnicu v obliehanom prístavnom meste Mariupoľ na juhu Ukrajiny. Ako referuje spravodajský portál BBC, na Facebooku to uviedla mestská rada.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo vyhlásení vydanom v stredu popoludní mariupoľskí predstavitelia uviedli, že „ruské okupačné sily zhodili niekoľko bômb na detskú nemocnicu“, pričom to opísali ako „skazu kolosálnych rozmerov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pri útoku utrpelo zranenia najmenej 17 osôb. Ako referuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ukrajinské úrady, medzi zranenými sú členovia personálu nemocnice aj rodiace ženy.

Ruský útok zasiahol pôrodnicu aj novorodenecké oddelenie. „Počet zranených detí je chvalabohu nula a dúfam, že to tak zostane,“ povedal regionálny guvernér Pavlo Kirilenko.

Авіаудар рф по міській лікарні у Маріуполі! Влучання у дитяче та пологове відділення
Кількість постраждалих уточнюється

russian air strike on the city hospital in Mariupol! Hitting the children’s and maternity wards pic.twitter.com/no1p3CJXLp

— Громадське радіо (@HromadskeRadio) March 9, 2022

Zelensky:‘Mariupol. Direct strike of russian troops at the maternity hospital. People, children are under the wreckage. How much longer the world will ignore terror? Close the sky right now! You have power but you seem to be losing humanity’
Video from inside the bombed hospital pic.twitter.com/NlMklpMKdd

— Громадське радіо (@HromadskeRadio) March 9, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zbombardovali detskú nemocnicu v meste Mariupoľ, počet obetí zatiaľ nie je známy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: