Zatiaľ je možné žiadať o príspevok za ubytovanie utečencov pred vojnou na Ukrajine len papierovou formou

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – O finančný príspevok od štátu za ubytovanie odídencov pred vojnou na Ukrajine je po splnení podmienok možné požiadať zatiaľ len na papierovom formulári. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) to zdôvodnil tým, že príprava elektronického formulára na portáli slovensko.sk bude trvať ešte niekoľko týždňov.

Nechceli sme čakať. Nateraz to budeme robiť papierovo a keď v procese implementujeme elektronický formulár na slovensko.sk, verím, že sa bude dať žiadať o tento príspevok aj elektronicky,” povedal v stredu Doležal s tým, že to trvá, kým sa takýto formulár na štátnom portáli môže objaviť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na ministerstvo dopravy prišlo najviac otázok k nariadeniu vlády, ktoré šéf rezortu predložil minulý týždeň v súvislosti s príspevkom pre hotely a penzióny na ubytovanie Ukrajincov so štatútom dočasného útočiska. Ministerstvo dopravy na svojej stránke zverejnilo vzor zmluvy aj s prílohami.

Treba si stiahnuť zmluvu, vyplniť, vytlačiť, podpísať a poslať na ministerstvo. Na základe toho vznikne zmluvný vzťah rámcového charakteru. Prílohou zmluvy sú aj žiadosti o tento príspevok,” priblížil Doležal. Ministerstvo následne pošle ním podpísanú zmluvu späť hotelierovi, bude zverejnená v centrálnom registri zmlúv a príslušný príspevok podľa uvedených údajov o ubytovaní a ich kontrole pošle žiadateľovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Elektronický systém, Lex Ukrajina, Pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Ubytovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatiaľ je možné žiadať o príspevok za ubytovanie utečencov pred vojnou na Ukrajine len papierovou formou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: