Súd oslobodil podozrivých mužov z prípravy vraždy exstarostu Marianky, prokurátorovi nedal za pravdu ani v jednom bode obžaloby

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici oslobodil spod obžaloby vo všetkých bodoch troch obžalovaných v kauze prípravy vraždy bývalého starostu obce Marianka Dušana Statelova.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že rozsudok nie je právoplatný, nakoľko prokurátor proti nemu podal odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR.

Dôkazy neboli dosť silné

Súd spod obžaloby oslobodil v prvom bode, teda zo zločinu útoku na verejného činiteľa, všetkých troch obžalovaných, pretože nebolo dokázané, že skutok spáchali obžalovaní.

„V bode dva, teda z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy, Kamila B. a Romana B. súd oslobodil, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý sú obžalovaní stíhaní. Senát ŠTS oslobodil spod obžaloby v bode tri, teda zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, Kamila B., pretože skutok nie je trestným činom,“ konkretizovala hovorkyňa.

Vraždu si mal objednať developer

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry predniesol 1. februára obžalobu na troch obžalovaných – developera Kamila B., Romana B. a Milana D. pre skutky obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy spáchaného formou spolupáchateľstva, zločinu útoku na verejného činiteľa a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Podľa obžaloby sa mal obžalovaný Kamil B. z dôvodu neskolaudovania rodinných domov v obci Marianka vyhrážať bývalému starostovi Dušanovi Statelovi, mal si objednať podpálenie jeho stodoly, čo mal vykonať Milan D.

Keď ani toto nestačilo, mal si Kamil B. objednať vraždu starostu, ktorý sa už medzitým vzdal funkcie. Na konci marca 2021 pri domovej prehliadke polícia zadržala aj dlhú strelnú zbraň, ktorou mal byť spáchaný pripravovaný skutok objednanej vraždy. Kamil B. si podľa polície spolu s Romanom B. objednali likvidáciu exstarostu Statelova za odmenu 35-tisíc eur.

Viac k témam: Príprava vraždy, Súdy, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd oslobodil podozrivých mužov z prípravy vraždy exstarostu Marianky, prokurátorovi nedal za pravdu ani v jednom bode obžaloby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: