Vysoké Tatry stále ponúkajú veľmi dobré podmienky na lyžovanie, zaplnili ich žiaci na výcvikoch

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vo Vysokých Tatrách sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie. V priemere sa tam nachádza 60 až 70 cm snehu. V týchto dňoch zjazdovky zaplnili najmä žiaci na lyžiarskych výcvikoch, ktoré sa v minulom roku neorganizovali pre pandémiu ochorenia COVID-19.

Celková návštevnosť stredísk dosahuje v tejto sezóne približne 60 až 70 percent úrovne návštevnosti spred pandémie, návštevnosti žiakov lyžiarskych kurzov v období prekonala návštevnosť spred troch rokov. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk Marián Galajda.

Kým na začiatku roka mali lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej na kurzoch aj deti z Maďarska, Poľska či Českej republiky, od 14. marca sú to už takmer výlučne školáci zo Slovenska. Žiakom praje aj stabilné jarné počasie s početnými slnečnými dňami a nižšia návštevnosť stredísk. Len počas uplynulých dní absolvovalo kurzy v strediskách denne spolu aj viac ako tisíc žiakov. „Jednoducho, uvoľnili sa opatrenia a školy sa snažia dobehnúť zameškané. Dnes máme na zjazdovkách ešte stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie,“ skonštatoval obchodný manažér prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk Matej Hulej.

Viac k témam: Lyžovanie, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Vysoké Tatry stále ponúkajú veľmi dobré podmienky na lyžovanie, zaplnili ich žiaci na výcvikoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: