Trnavský kraj ponúka študentom platenú stáž a mentoringový program, môžu odštartovať kariéru

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj (TSK) spustil platený stážový a mentoringový program s názvom Mladí na úrade. Je príležitosťou pre študentov univerzít a vysokých škôl na získanie praxe a pracovných návykov už počas štúdia, ako aj možnosťou spoznať náplň práce zamestnancov úradu.

Študenti sa môžu do programu prihlásiť do 10. apríla. Samosprávny kraj o tom informoval v tlačovej správe.

Tréningový program podľa riaditeľky odboru ľudských zdrojov Úradu Trnavského samosprávneho kraja Dušany Sadloňovej ponúka talentovaným vysokoškolákom možnosť získať potrebné skúsenosti a odštartovať tak svoju kariéru. „Počas takmer celoročného cyklu vystriedajú rôzne tímy a budú sa podieľať na tvorbe inovatívnych projektov alebo rozvoji spolupráce na európskej úrovni. Prax z prostredia župy pod vedením mentora im pomôže zorientovať sa vo verejnej správe a verím, že z niektorých z nich sa perspektívne stanú naši kolegovia,“ povedala Sadloňová.

Do programu sa môžu zapojiť držitelia štatútu študenta dennej formy vysokoškolského štúdia druhého stupňa. Župa im ponúka finančnú motiváciu päť eur za odpracovanú hodinu s tým, že maximálny odpraxovaný čas je 20 hodín týždenne.

Viac k témam: Stáž, Vysokoškoláci
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský kraj ponúka študentom platenú stáž a mentoringový program, môžu odštartovať kariéru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: