Vojna na Ukrajine si vyžiadala najmenej 596 životov civilistov, Rusko uvádza zabitie zahraničných žoldnierov

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prišlo o život najmenej 596 civilistov. Uvádza to Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR), podľa ktorého tiež prinajmenšom 1 067 civilistov utrpelo zranenia. Spomedzi zabitých je 43 detí a medzi zranenými ich je 57.

Väčšinu zaznamenaných civilných obetí podľa OHCHR spôsobilo použitie výbušných zbraní so širokou oblasťou zásahu, ako je ostreľovanie z ťažkého delostrelectva a raketové útoky. Predstavitelia OSN sa domnievajú, že skutočný počet obetí je podstatne vyšší, ako bolo doteraz zaznamenané, pretože príjem informácií je oneskorený a mnohé správy je ešte potrebné potvrdiť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že raketový útok na vojenskú základňu na západe Ukrajiny zabil do „180 zahraničných žoldnierov“ a zničil veľké množstvo zbraní, ktoré dodali iné štáty. Hovorca ruského rezortu obrany Igor Konašenkov na brífingu podľa ruských médií vyhlásil, že Rusko bude pokračovať vo svojich útokoch proti zahraničným bojovníkom, ktorí sa pridávajú k ukrajinským silám.

Spravodajský portál BBC pripomína, že ukrajinskí predstavitelia oznámili, že útok na základňu v Javorivoskom rajóne pri ukrajinsko-poľských hraniciach neprežilo 35 ľudí a 130 utrpelo zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Obete, Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine si vyžiadala najmenej 596 životov civilistov, Rusko uvádza zabitie zahraničných žoldnierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: