Tri agentúry OSN vyzývajú na okamžité ukončenie útokov na zdravotnícke zariadenia

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Tri agentúry Organizácie Spojených národov (OSN) vyzvali na okamžité ukončenie útokov na zdravotnícke zariadenia a označili ich za „nespravodlivú krutosť”.

V spoločnom vyhlásení, ktoré zverejnili v nedeľu, Detský fond OSN, Svetová zdravotnícka organizácia a Populačný fond OSN uviedli, že „hrôzostrašné útoky zabíjajú a spôsobujú vážne zranenia pacientom a zdravotníkom, ničia dôležitú zdravotnícku infraštruktúru a nútia tisíce ľudí k tomu, aby nenavštevovali zdravotnícke zariadenia napriek katastrofálnej potrebe”.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Od začiatku vojny na Ukrajine bolo poškodených alebo zničených 24 zdravotníckych zariadení a sanitiek, pričom najmenej 12 ľudí bolo zabitých a 34 zranených, uviedli agentúry OSN.

Konštatovali, že od vypuknutia konfliktu sa na Ukrajine narodilo približne 4 300 detí a v najbližších troch mesiacoch má rodiť 80-tisíc ukrajinských žien, pričom zásoby kyslíka a ďalších zdravotníckych dodávok sú nebezpečne nízke. „Zdravotnícky systém na Ukrajine je jasne pod veľkým tlakom a jeho kolaps by bol katastrofou,” uviedli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Detský fond OSN, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna, Zdravotnícke pomôcky
Zdroj: Webnoviny.sk – Tri agentúry OSN vyzývajú na okamžité ukončenie útokov na zdravotnícke zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: