Vodárenská spoločnosť overí bezplatne kvalitu vodu zo studní

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – 22. marec je od roku 1993 vyhlásený ako Svetový deň vody. Jeho motto, ktoré je tento rok “Podzemná voda – robí neviditeľné viditeľným” má upriamiť pozornosť na  tému  ochrany podzemných vôd, na ich ohrozenia a  hľadanie riešení.

Na Slovensku sú rozhodujúce zásoby pitnej vody práve z podzemných zdrojov.  Podzemné vody sú tiež zdrojom vody v studniach, kde najčastejšie prekračovaným chemickým ukazovateľom sú dusičnany a dusitany.

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. (StVPS, a.s.) ponúka pre verejnosť  pri príležitosti Svetového dňa vody  tento rok bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov a dusitanov.

Bezplatnú analýzu pitnej vody z individuálnych zdrojov budeme realizovať v akreditovaných laboratóriách pitných vôd v Banskej Bystrici, Prievidzi a v Lučenci, kde  môžu záujemcovia o túto službu 22. marca 2022 od 8.00 hod. do 14.00 hod. priniesť v čistej plastovej nádobe (0,5 l)vzorku vody z individuálnych zdrojov (studní).

Viac informácií  a kontakty nájdete na www.stvps.sk

Mgr. Slavomíra Vogelová,
Tlačová hovorkyňa StVPS, a.s.

Informačný servis

Viac k témam: Kvalita vody, PR, Voda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodárenská spoločnosť overí bezplatne kvalitu vodu zo studní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: