Švajčiari spustili petíciu za vyhostenie Putinovej milenky, niekdajšej modernej gymnastky a poslankyne

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia Švajčiarska spustili petíciu za vyhostenie niekdajšej ruskej modernej gymnastky a poslankyne Štátnej dumy Aliny Kabajevovej, označovanej za milenku ruského prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako referuje web newsreadonline.com, petíciu s touto požiadavkou, ktorú následne odovzdajú švajčiarskej vláde, už na webe change.org podporilo viac ako 47-tisíc ľudí.

Autori petície uvádzajú, že Kabajevová je so svojimi deťmi vo Švajčiarsku, kde sa skrýva pred západnými sankciami. Dodávajú, že už možno medzičasom získala švajčiarske občianstvo. “Vážená Švajčiarska konfederácia, prečo dovolíte členom Putinovho režimu zostať v krajine? Pošlite, prosím, Alinu ‘Evu Braunovú’ Kabajevovú za jej ‘Führerom’ Vladimirom Putinom,” píše sa vo výzve, ktorú najčastejšie podpisujú občania Ukrajiny, Ruska a Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Aktivisti pripomínajú, že Kabajevová bola jednou z iniciátoriek návrhu zákona, ktorý znemožnil cudzincom adoptovať tisíce ruských sirôt, v čase, keď bola poslankyňou ruskej Štátnej dumy za Putinovu stranu Jednotné Rusko. Zdôrazňujú tiež, že Kabajevová podporuje vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: Petícia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiari spustili petíciu za vyhostenie Putinovej milenky, niekdajšej modernej gymnastky a poslankyne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: