Vo väznici v Trenčíne zomrel Rigo, doživotne odsúdený sériový vrah a nekrofil

16.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 16. júna 9:42

V trenčianskej väznici zomrel v utorok 14. júna vo veku 66 rokov sériový vrah Ondrej Rigo. Informuje o tom portál tvnoviny.sk. Zároveň pripomína, že Rigo si odpykával doživotný trest za vraždu ôsmich žien a maloletého chlapca.

„Potvrdzujeme, že dňa 14. júna došlo v ranných hodinách v Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Trenčín k úmrtiu väznenej osoby. Vo veci úmrtia bude vykonaná anatomicko-patologická pitva, ktorá určí presnú príčinu úmrtia,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská. O udalosti boli podľa nej vyrozumení príslušníci Policajného zboru v Trenčíne. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie danej udalosti sa ZVJS nebude bližšie vyjadrovať,” dodala hovorkyňa.

„V rokoch 1990 až 1992 sa zameriaval prevažne na staršie a osamelé ženy v Bratislave, Mníchove a Amsterdame,” uvádza portál s tým, že Rigo bol zameraný na spiace obete. „Do bytov vnikal pootvoreným oknom a ženy surovo zabíjal najmä údermi do hlavy. S ich mŕtvolami následne súložil,” pripomenul portál a doplnil, že v roku 2018 požiadal odsúdený Rigo po odpykaní si 25 rokov o podmienečné prepustenie. Súd mu však nevyhovel.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo väznici v Trenčíne zomrel Rigo, doživotne odsúdený sériový vrah a nekrofil © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: