Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavný poradca americkej vlády pre infekčné choroby Anthony Fauci mal pozitívny test na koronavírus. Fauci, ktorý je proti ochoreniu COVID-19 úplne zaočkovaný a dostal aj dve posilňujúce dávky vakcíny, má mierne príznaky, uviedol vo vyhlásení americký Národný inštitút pre alergie a infekčné choroby, ktorého je šéfom.

„Doktor Fauci bude v izolácii a bude pokračovať v práci z domu,“ uviedol inštitút vo vyhlásení. Informuje o tom portál cnbc.com. Počet ochorení COVID-19 v USA podľa údajov Johns Hopkins University opäť stúpa po tom, ako v marci a apríli klesol pod 30-tisíc denne.

Dôvodom rastu počtu nákaz je vysoko infekčný variant koronavírusu omikron. Od konca mája je v USA stabilne v priemere viac ako 100-tisíc nových nákaz denne.

Za uplynulých 18 mesiacov potvrdili ochorenie COVID-19 u takmer 86 miliónov Američanov. Podľa údajov Johns Hopkins University infekcii podľahlo niečo viac ako milión obyvateľov USA.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: