Vo funkcii narýchlo končí riaditeľ Sociálnej poisťovne Káčer, dostal lepšiu pozíciu

23.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 23. marca 2022, 12:40

Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Juraj Káčer vo svojej funkcii končí. V stredu doručil premiérovi Eduardovi Hegerovi list, v ktorom sa k 31. marcu tohto roka vzdal funkcie šéfa Sociálnej poisťovne. Vláda v stredu jeho rozhodnutie vzala na vedomie.

Zo sekcie informatiky až na vrchol

Novým generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne sa stane Michal Ilko, doterajší riaditeľ sekcie informatiky v Sociálnej poisťovni. Ako uvádza rezort práce a sociálnych vecí, Ilko je dlhoročným odborníkom v oblasti IT služieb.

Má bohaté skúsenosti s navrhovaním a zavádzaním nových informačných riešení, či modernizáciou pôvodných systémov. To je podľa ministerstva práve kľúčová oblasť, ktorú Sociálna poisťovňa aktívne rozvíja a posilňuje pre potreby ďalšej digitalizácie a elektronizácie jej služieb.

„S víziou a aktuálne nastaveným smerovaním Sociálnej poisťovne sa stotožňujem, rozdiel bude akurát v tom, že sa na nej budem odteraz podieľať z inej pozície,“ uviedol Ilko.

Káčer bude štátnym tajomníkom

Doterajší šéf Sociálnej poisťovne Juraj Káčer sa stane novým štátnym tajomníkom rezortu práce a sociálnych vecí. Vo funkcii od 1. apríla tohto roka nahradí Borisa Ažaltoviča, ktorý z tejto pozície odchádza na vlastnú žiadosť.

„Hlavným dôvodom je opätovné odloženie dôchodkovej reformy vládnou koalíciou,” uviedol v tlačovej správe. Ažaltovič tvrdí, že na ministerstve zanecháva pripravenú novelu zákona o sociálnej ekonomike, novelu zákona o sociálnom poistení upravujúcu otcovskú dovolenku, ako aj reformu prvého piliera.

„Tesne pred začiatkom pripomienkového konania sú novela zákona o službách zamestnanosti a reforma druhého piliera,” povedal odchádzajúci štátny tajomník.

Viac k témam: Dôchodková reforma, Generálny riaditeľ, Novela zákona o sociálnom poistení, Verejná funkcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo funkcii narýchlo končí riaditeľ Sociálnej poisťovne Káčer, dostal lepšiu pozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: