Šéf Medzinárodného výboru Červeného kríža išiel do Ruska, chce rokovať o humanitárnych dôsledkoch vojny na Ukrajine

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf Medzinárodného výboru Červeného kríža (ICRC) Peter Maurer v stredu pricestoval do Moskvy na rokovania o humanitárnych dôsledkoch ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

S predstaviteľmi ruských ministerstiev zahraničných vecí a obrany bude hovoriť o vojnových zajatcoch, spôsobe vedenia bojových akcií, dodávkach humanitárnej pomoci a ďalších otázkach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Konflikt z posledných týždňov spolu s osem rokov trvajúcim konfliktom na Donbase spôsobil obrovskú skazu, povedal Maurer. Zúčastnené strany vyzval, aby sa riadili humanitárnym právom a zmiernili utrpenie.

Maurer minulý týždeň navštívil Ukrajinu. V Moskve by sa mal stretnúť aj so šéfom ruského Červeného kríža, ktorý pomáha ľuďom unikajúcim z východnej Ukrajiny do Ruska.

I’ve arrived in Moscow to continue @ICRC’s discussions with the Russian authorities.
I’ll be raising pressing humanitarian issues and the alleviation of the suffering of people affected by conflicts in Ukraine and other contexts. https://t.co/P8jiA8X7nw

— Peter Maurer (@PMaurerICRC) March 23, 2022

Viac k témam: Humanitárna kríza, Humanitárna pomoc, Rokovanie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Medzinárodného výboru Červeného kríža išiel do Ruska, chce rokovať o humanitárnych dôsledkoch vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: