V júli na Slovensku klesla miera práceneschopnosti, nižšia bola aj medziročne

29.8.2021 (Webnoviny.sk) – Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku v júli tohto roka dosiahla 3,35 %. Oproti júnu tohto roka klesla o 0,25 percentuálneho bodu, medziročne to bolo menej o 0,42 percentuálneho bodu. Priemerná dočasná PN tak už na Slovensku nedosahuje rekordné úrovne. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Kým v Bratislavskom kraji bolo v júli dočasne práceneschopných 1,95 % nemocensky poistených osôb, v Prešovskom kraji priemerná dočasná PN predstavovala 4,06 %. Druhú najnižšiu dočasnú PN po Bratislavskom kraji vykázal Banskobystrický kraj, a to 3,01 %.

Nasleduje Nitriansky kraj, kde priemerná dočasná PN dosiahla 3,47 % a Košický kraj s priemernou dočasnou PN 3,51 %. Naopak, druhú najvyššiu priemernú dočasnú PN za júl po Prešovskom kraji zaevidoval Trenčiansky kraj, a to 3,88 %, za ním nasleduje Žilinský kraj s 3,87 % a Trnavský s priemernou dočasnou PN na úrovni 3,74 %.

Priemerná dočasná PN vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených ľudí v danom období. Priemerné percento dočasnej pracovnej neschopnosti vyjadruje podiel kalendárnych dní dočasnej pracovnej neschopnosti na celkovom kalendárnom fonde v sledovanom období.

Viac k témam: poistenci, práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – V júli na Slovensku klesla miera práceneschopnosti, nižšia bola aj medziročne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: