Sebastian Kurz je opäť šéfom ľudovej strany, na zjazde získal takmer všetky hlasy

29.8.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúska ľudová strana (ÖVP) si v sobotu znovu zvolila za svojho šéfa kancelára Sebastiana Kurza. Tridsaťpäťročný politik získal na zjazde strany takmer všetky hlasy. Podporilo ho 533 z 536 delegátov, čiže 99,4 percenta.

Kurz je predsedom ÖVP od roku 2017. V tom roku sa tiež stal vôbec najmladším kancelárom Rakúska.

Pred hlasovaním v St. Pöltene sa Kurz prihovoril svojim spolustraníkom. Spomenul viacero tém, zdôraznil napríklad potrebu pokračovať v očkovaní proti koronavírusu a tiež sa v súvislosti s utečencami z Afganistanu vyjadril, že Rakúsko „by nemalo prijať viac ľudí, než môže integrovať“.

Spomenul tiež aféru Ibiza, ktorá sa týkala bývalého šéfa Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinza-Christiana Stracheho a viedla ku kolapsu vlády v roku 2019. Kurza v máji vyšetrovali protikorupčné úrady pre podozrenia, že v tejto súvislosti poskytol nepravdivú výpoveď parlamentnému výboru.

Kurzovi podľa jeho slov situácia ukázala „temnú stranu“ politiky a miestami preto „všetko spochybňoval“. „Vďaka tejto skúsenosti som sa stal odolnejším. Posilnilo ma to a urobilo ma to odhodlanejším,“ dodal.

Viac k témam: rakúsky kancelár, voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Sebastian Kurz je opäť šéfom ľudovej strany, na zjazde získal takmer všetky hlasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: