V Európe vlani rástol počet fúzií a akvizícií, hnacím motorom transakcií je vstup na nový trh

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – V Európe v minulom roku rástol počet fúzií a akvizícií. Dosiahnuté výsledky predstavujú podľa správy spoločnosti CMS nárast na úroveň spred pandémie a vo väčšine prípadov predstavujú podľa expertov obnovenie normálneho obchodného správania.

„Kým v roku 2020 dominovala pri uzatváraní obchodných zmlúv stratégia „priateľská voči kupujúcemu“, investori sa vrátili k štandardnejšiemu prístupu zdieľania rizika, ktorý bol pozorovaný pred pandémiou,“ uviedla partnerka advokátskej kancelárie CMS v Bratislave Petra Čorba Stark.

Hlavným hnacím motorom transakcií je podľa štúdie naďalej vstup na nový trh (43 %). Viac ako tretinu obchodov tvorili akvizície know-how alebo acqui-hire, teda akvizície, ktorých primárnym cieľom je získať zamestnancov, a nie kontrolu nad produktami alebo službami.

Výrazne tiež stúpli obchody zahŕňajúce akvizíciu konkurenta (32 %), čo je o desatinu viac ako v roku 2020. Správa potvrdila nárast dôvery podnikateľov a investorov, avšak vzhľadom na inváziu na Ukrajinu je nutné počkať, ako budú aktivity v oblasti fúzií a akvizícií pokračovať v tomto roku.

CMS je integrovanou organizáciou právnických firiem s viacerými jurisdikciami, ktorá ponúka komplexné právne a daňové poradenstvo. Má viac ako 70 kancelárií vo vyše 40 krajinách po celom svete.

Zdroj: Webnoviny.sk – V Európe vlani rástol počet fúzií a akvizícií, hnacím motorom transakcií je vstup na nový trh © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: