Trnavskí policajti sa stále zaoberajú výtržníkmi z futbalového zápasu, obvineniam čelia len spartakovci

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavskí policajti sa naďalej intenzívne zaoberajú výtržníkmi, ktorí v októbri minulého roku prekazili futbalové derby medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

Krátko po zápase polícia obvinila pre prečin výtržníctva jedenásť mužov, vo februári tohto roku k nim podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej pribudli ďalší dvaja muži vo veku 34 a 45 rokov z Trnavského kraja.

Zatiaľ čelia obvineniam len fanúšikovia trnavského Spartaka, v prípade dokázania viny im hrozí až trojročné väzenie.

Spolupráca s českými a poľskými policajtmi

Trnavskí policajti pri vyšetrovaní výtržností úzko spolupracujú s bratislavskou políciou a kolegami z Čiech a Poľska. Doteraz sa im podarilo stotožniť desiatky fanúšikov oboch futbalových klubov.

„V súčasnosti polícia vykonáva potrebné procesné úkony, na základe ktorých bude možné obviniť aj ďalšie osoby. Z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania nie je v súčasnosti možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ povedala pre agentúru SITA Antalová. Z obrazových záznamov bolo evidentné, že do bitky na štadióne sa zapojili aj chuligáni z Poľska, Českej republiky a pravdepodobne aj Rakúska.

Zasahovať museli policajní kukláči

V polovici októbra minulého roku počas zápasu odvekých rivalov Spartaka Trnava a bratislavského Slovana približne v 14. minúte zápasu postupne vtrhli na hraciu plochu fanúšikovia oboch tímov.

Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna. Po vniknutí chuligánov z oboch strán na hraciu plochu hlavný rozhodca zápas predčasne ukončil.

Zápas Spartak Trnava – Slovan Bratislava sa hral na Štadióne Antona Malatinského v Trnave aj v nedeľu popoludní. Priaznivci Slovana sa na štadión pre zákaz nedostali, polícia v Trnave bola počas celého diania zápasu v pohotovosti.

Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavskí policajti sa stále zaoberajú výtržníkmi z futbalového zápasu, obvineniam čelia len spartakovci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: