Ústredný krízový štáb sa zaoberal integráciou ľudí z Ukrajiny, má vzniknúť pracovná skupina

18.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. marca 19:12

Témou rokovania Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) bolo vytvorenie špecifickej pracovnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať problematikou dlhodobej integrácie ľudí z Ukrajiny na Slovensku. Informoval o tom minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) po skončení ÚKŠ.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Jednotlivé rezorty majú delegovať ľudí, ktorí sa budú touto tématikou zaoberať. Na stretnutí členovia ÚKŠ diskutovali aj o veľkokapacitnom centre v Michalovciach či fungovaní na hraniciach.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nom. Sme rodina) priblížil, že našli zhodu so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zhodli sa na tom, že ministerstvo dopravy vytypuje konkrétne kľúčové železničné stanice, na ktorých budú koordinátori samosprávy či ZMOSu. Títo ľudia budú mať informácie o tom, že tam smerujú utečenci.

Na mieste by mal byť pripravený autobus, ktorý v zmysle hospodárskej mobilizácie odvezie utečencov do ich konečného ubytovania.

Viac k témam: integrácia, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ústredný krízový štáb sa zaoberal integráciou ľudí z Ukrajiny, má vzniknúť pracovná skupina © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: