Španieli zadržali v prístave už tretiu luxusnú jachtu, ktorá by mala patriť ruskému oligarchovi a Putinovmu priateľovi

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Španielske úrady zakázali odchod z prístavu už tretej luxusnej jachte, o ktorej sa predpokladá, že patrí ruskému oligarchovi.

Španielska občianska garda na príkaz námorných úradov zabezpečila, aby superjachta Crescent zostala v prístave Tarragona, uviedla polícia pre tlačovú agentúru The Associated Press.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Majiteľom 135 metrov dlhej jachty je údajne Igor Sečin, šéf ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť. Európska únia uvalila na Sečina sankcie, pretože je „jedným z najdôvernejších a najbližších poradcov Vladimira Putina a tiež jeho osobným priateľom”.

Jachtu Crescent zadržali po tom, ako už v skoršej časti tohto týždňa nedovolili z prístavu v Barcelone vyplávať jachte Valerie a z Mallorcy odplávať jachte Lady Anastasia, uviedla polícia. Predpokladá sa, že všetky tri plavidlá vlastnia ruskí magnáti s úzkymi kontaktmi s Putinom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Španieli zadržali v prístave už tretiu luxusnú jachtu, ktorá by mala patriť ruskému oligarchovi a Putinovmu priateľovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: