Ukrajinská armáda v Donbase odrazila niekoľko ruských útokov, zrovnala so zemou tanky či obrnené vozidlá

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda počas ostatných 24 hodín odrazila v Donbase šesť útokov. Informoval o tom generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl. Ukrajinským vojakom sa podarilo zničiť štyri ruské tanky, päť delostreleckých systémov, 13 obrnených vozidiel, 15 motorových vozidiel, dva tankery a jedno protilietadlové delo.

Podľa generálneho štábu ruské sily pokračujú v ofenzívnych operáciách na východe krajiny v snahe prevziať plnú kontrolu nad Doneckou a Luhanskou oblasťou a vytvoriť pozemný koridor na Krym.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Boje pokračujú v okolí miest Rubižne a Popasna v Luhanskej oblasti. Ruské sily tiež pokračujú v ostreľovaní Charkova, druhého najväčšieho mesta Ukrajiny, a v blokovaní ukrajinských jednotiek v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ.

„V oblasti Velyka Oleksandrivka, dedine v Chersonskej oblasti, ktorá je z veľkej časti kontrolovaná Rusmi, ukrajinské sily zničili muničný sklad a ´zlikvidovali´ viac ako 70 ruských vojakov,” informoval generálny štáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda v Donbase odrazila niekoľko ruských útokov, zrovnala so zemou tanky či obrnené vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: