Sulíkovo ministerstvo získalo dáta od 40 firiem podnikajúcich v Rusku a na Ukrajine

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvu hospodárstva SR zatiaľ zaslalo dotazník 40 firiem, ktoré podnikajú v Rusku alebo na Ukrajine, prípadne tam majú investície.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková, vstupy od firiem budú ešte naďalej zbierať a až následne ich vyhodnotia. „Ministerstvo má ambíciu zriadiť pracovnú skupinu, vyhodnotiť vyzbierané dáta a potom sa rozhodne o ďalšom postupe,” dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rezort hospodárstva v spolupráci s Radou slovenských exportérov zverejnil dotazník pre slovenských podnikateľov, ktorí majú aktíva na ukrajinskom alebo ruskom trhu, prípadne obchodujú v daných teritóriách začiatkom marca.

Cieľom je identifikovať dotknuté spoločnosti, vyhodnotiť získané informácie a následne postupovať koordinovane pri realizácii opatrení na zmiernenie ekonomických dopadov novovzniknutej krízy v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovo ministerstvo získalo dáta od 40 firiem podnikajúcich v Rusku a na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: