Bývalej sudkyni Urbancovej obnovili obvinenie, ktoré zrušil generálny prokurátor Žilinka

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalej podpredsedníčke Najvyššieho súdu SR Jarmile Urbancovej opätovne vzniesli obvinenie za prečin podplácania. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že predchádzajúce trestné stíhanie v tomto prípade zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka. Pôvodné obvinenie bolo bývalej sudkyni vznesené v rámci akcie Víchrica na jeseň roku 2020.

Obvinenie sa podľa portálu odvíja od výpovede spolupracujúceho bývalého sudcu Vladimíra Sklenku. „Tomu sa totiž podarilo spomenúť si na konanie, ktoré sa podľa neho Urbancová pokúsila ovplyvniť cez prísľub úplatku. Malo by ísť o konkurz na majetok spoločnosti M 8 Slovakia,” uvádza spomínaný portál s tým, že spoločnosť sa zaoberala obchodovaním s pohľadávkami.

Portál doplnil, že aj voči aktuálnemu obvineniu bývalá sudkyňa podala sťažnosť. Pôvodné generálny prokurátor zrušil s argumentom, že bolo také neurčité a všeobecné, že neexistovala možnosť, ako by sa proti nemu mohla exsudkyňa brániť. Aktuálne obvinenie má podľa Urbancovej obhajcu tie isté nedostatky ako to predchádzajúce, len už je v ňom uvedené konanie, ktoré sa mala podľa obvinenia pokúsiť ovplyvniť.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalej sudkyni Urbancovej obnovili obvinenie, ktoré zrušil generálny prokurátor Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: