Sulíkovci vyzývajú Žilinku, aby sa začal zaoberať rozpustením Kotlebovej ĽSNS a hnutia Republika

16.3.2022 (Webnoviny.sk) – Generálna prokuratúra SR by sa mala začať zaoberať rozpustením hnutia Republika a strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Myslí si to vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej stanovisko poskytol jej hovorca Ondrej Šprlák. Dôvodom majú byť podľa SaS medializované prepojenia predstaviteľov strán na ruských špiónov a možné financovanie z Ruska.

„Prezentované dôkazy orgánov činných v trestnom konaní v súvislosti s ruskými špiónmi na Slovensku jednoznačne smerujú k podozreniu, že ĽSNS je financovaná z Ruska. Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že prepojenie na ruských špiónov môže byť oveľa väčšie a týkať sa aj strany Republika. Činnosť obidvoch strán je tak v priamom rozpore s Ústavou SR, a preto je najvyšší čas začať sa zaoberať ich rozpustením,” uviedol poslanec Národnej rady SR za SaS Miroslav Žiak.

Členovia SaS sú tiež toho názoru, že predstavitelia Republiky a ĽSNS majú byť ignorovaní aj v médiách. „Nemôže nám byť jasné, aké názory prezentujú jednotliví politici ĽSNS a Republiky, či sú to ich osobné názory, alebo o ide názory, za ktoré majú zaplatené z Ruska. Médiá by sa mali vyvarovať akejkoľvek príležitosť ponúknuť týmto osobám priestor,” doplnil člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

Viac k témam: Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci vyzývajú Žilinku, aby sa začal zaoberať rozpustením Kotlebovej ĽSNS a hnutia Republika © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: