Špecializovaný trestný súd dostane tisíce eur, úradníci sa majú špecializovať na jednotlivé agendy

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd dostane nenávratný finančný príspevok 226 804 eur za účelom zabezpečenia špecializácie súdnych úradníkov. Vyplýva to zo zmluvy medzi súdom a Ministerstvom vnútra SR zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv. Finančné prostriedky pochádzajú z európskych zdrojov v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Vyššia kvalita a rýchlosť rozhodovania

Cieľom projektu je zlepšenie stability a efektívneho fungovania procesov vykonávaných súdmi, ktoré prispejú k zvýšeniu kvality rozhodovacej činnosti v rámci súdneho systému,” uvádza sa v dokumente s tým, že projekt je zameraný na špecializáciu súdnych úradníkov na jednotlivé súdne agendy.

Cieľom je zvýšiť rýchlosť a kvalitu rozhodovania sudcov predovšetkým prostredníctvom posilnenia odbornej pomoci sudcom vysokokvalifikovaným odborným personálom – vyššími súdnymi úradníkmi a súdnymi tajomníkmi,” konštatuje materiál.

Projekt má priniesť finančné úspory

Celý projekt v trvaní 24 mesiacov má podľa zmluvy prispieť k skráteniu dĺžky súdneho konania, zníženiu počtu nevybavených vecí, zvýšeniu miery vybavenia nápadu vecí, k zníženiu prieťahov a k zlepšeniu vymáhateľnosti práva.

Posilňovanie jednotlivých súdov vysokokvalifikovanými zamestnancami prinesie okrem rýchlejšieho vybavovania sporných vecí aj finančné úspory a taktiež budú títo zamestnanci nápomocní pri zvyšovaní schopnosti súdov vysporiadať sa s reštančnými vecami z minulosti,” dodal dokument.

Viac k témam: Súdni úradníci, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd dostane tisíce eur, úradníci sa majú špecializovať na jednotlivé agendy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: