Slovenská „dvadsaťjednotka“ sa drží v hre o postup na majstrovstvá Európy, v Žiline zdolala Severné Írsko

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa udržali v hre o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša v piatkovom súboji C-skupiny v Žiline zdolali rovesníkom zo Severného Írska 2:1 (1:0).

Slovenský tím poslal do vedenia v 37. minúte Matej Trusa, no po zmene strán v 61. minúte vyrovnal Carl Johnston. Tri body napokon zostali pod Dubňom, keďže v 86. minúte uspel z pokutového kopu Jakub Kadák.

“V prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Vzadu sme súpera nepustili do žiadnej šance a dokázali si vytvoriť veľa gólových príležitostí. Škoda, že sme nestrelili ešte nejaký gól navyše. V druhom polčase sme začali pasívne a boli sme potrestaní vyrovnávajúcim gólom. V závere sme radi, že sme z pokutového kopu zvrátili ten zápas v náš prospech,” povedal kouč Kentoš po piatkovom triumfe do mikrofónu JOJ Šport.

V tabuľke C-skupine majú mladí Slováci na svojom konte 12 bodov a patrí im 2. priečka. Vedúci Španieli zatiaľ nazbierali 15 bodov a v piatok večer ich ešte čaká duel proti Litovčanov.

Práve Slováci a Španieli proti sebe nastúpia v utorok 29. marca, hrať sa bude tiež v Žiline.

Doteraz nazbierali 15 bodov aj mladí Rusi, tí však na základe verdiktu riadiaceho orgánu nepokračujú v kvalifikácii, nemali by byť teda pre Slovákov prekážkou v boji o 2. priečku tabuľky a prípadný priamy postup na šampionát či účasť v baráži.

Kvalifikácia o postup na ME 2023 hráčov do 21 rokov

Žilina

C-skupina

Slovensko – Severné Írsko 2:1 (1:0)

Góly: 37. Trusa, 86. Kadák (z pok kopu) – 61. Johnston
Zostava SR: Belko – Suľa, Nemčík, Obert, Mesík – Lichý, Bernát (79. Nebyla), Galčík (72. Iľko) – Kaprálik (88. Tučný), Kadák (88. Šviderský), Trusa (72. Bobček)

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2023 hráčov do 21 rokov, Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská „dvadsaťjednotka“ sa drží v hre o postup na majstrovstvá Európy, v Žiline zdolala Severné Írsko © SITA Všetky práva vyhradené.