Bombardovanie divadla v Mariupole mohlo prežiť asi šesťsto ľudí, dať dokopy oficiálne údaje je nemožné

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Bombardovanie divadla v Mariupole pred deviatimi dňami pravdepodobne prežilo asi 600 ľudí. Podľa spravodajského portálu CNN o tom informoval poradca mariupoľského starostu.

Informácie o obetiach a preživších útoku zo 16. marca sa objavujú pomaly, a keďže v meste nie je fungujúca polícia ani sieť záchranárov, dať dokopy oficiálne údaje je podľa Petra Andriuščenka nemožné.

Takmer oficiálne čísla

Vyjadril sa tak prostredníctvom služby Telegram a poskytol podľa vlastných slov „takmer oficiálne“ čísla, pričom zároveň vysvetlil, ako mestská rada dospela k informácii o zhruba 300 mŕtvych, ktorú v piatok zverejnila. CNN tieto údaje nedokázala nezávislo overiť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Začali podľa neho s informáciami o tom, koľko ľudí divadlo využívalo ako úkryt, pričom tieto počty sa denne menili, keďže stále niekto prichádzal a odchádzal.

Údaje mali od ľudí aj novinárov

Zozbierali aj údaje od ľudí, ktorí žili v okolí a pomohli im aj miestni novinári, ktorí mali informácie o ľuďoch, ktorým sa podarilo ujsť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tak sa podľa Andriuščenka dostali k „takmer oficiálnym“ údajom, podľa ktorých sa v deň bombardovania v divadle ukrývalo asi 900 ľudí. Odhadovaných 300 mŕtvych bolo v čase útoku na horných podlažiach budovy alebo v zadnej časti divadla.

Mnohí z tých 600, čo prežili, sa v súčasnosti snažia dostať z Mariupoľa do Záporožia, doplnil.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bombardovanie divadla v Mariupole mohlo prežiť asi šesťsto ľudí, dať dokopy oficiálne údaje je nemožné © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: